Aktuálně | Prohlídky hvězdné oblohy | Program pro školy | Dětské tábory | Fotografie | Timelapse | Výzkum | Kontakt

Všechny fotografie na tomto webu jsou reálnými snímky objektů noční oblohy, nejsou žádným způsobem dokreslovány, pouze vhodným způsobem zpracovány. Je na nich zobrazeno pouze to, co bylo fotografováním skutečně zachyceno.

Workshop - Fotografie noční krajiny

Již brzy se budete moci zúčastnit našeho speciálního worshopu pro úplné začátečníky, věnovaného fotografii noční krajiny a hvězdné oblohy.

Během workshopu se naučíte, jak správně nastavit svůj fotoaparát, jak exponovat noční krajinu a hvězdnou oblohu, jak se vypořádat s nedostatkem světla při nočním fotografování, jak vyzrát nad otáčející se hvězdnou oblohou a mnoho dalšího.

Více informací o workshopu.


Astrofotografie a fotografie noční krajiny

Malá Fatra pod měsíčním úplňkem

Další úžasný výhled z Centra tmavé oblohy, tentokrát na Malou Fatru osvětlenou měsíčním úplňkem.

Lysá hora v noci

Fantastický pohled na Lysou horu za svitu měsíčního úplňku nedaleko našeho pozorovacího stanoviště.

Velký Rozsutec dalekohledem
z Centra tmavé oblohy

Fotografie Velkého Rozsutce dalekohledem z Centra tmavé oblohy v Beskydech ze vzdálenosti cca 50 km.


Mlhovina Severní Amerika
(NGC 7000)

Fotografie mlhoviny "Severní Amerika" z Centra tmavé oblohy v Beskydech. Oblaka zářícího vodíku s prachovými mračny v mléčné dráze vytvářející podobu severoamerického kontinentu.

Velká galaxie v Andromedě - M31

Lysá hora z Gruně

Fotografováno za měsíčního úplňku v noci 8./9.3.2015.


Kostel svaté panny Marie na Gruni

Tento nádherný kostelík s úžasnou hvězdnou oblohou tvořící překrásnou scenérií můžete najít v nejtmavší oblasti noční oblohy na Gruni v Beskydech, jen pár minut chůze od našeho hvězdného centra.

Památník valašské ovci a startrails

Startrails neboli dráhy hvězd vzniknout několik desítek minut trvajícím fotografováním otáčející se hvězdné oblohy. Fotografováno poblíž našeho stanoviště na Gruni v Beskydech.

Západ letní mléčné dráhy

Podzimní fotografie zapadající letní části mléčné dráhy, která je díky tmavé a čisté obloze zde v Centru tmavé oblohy na Gruni velice nápadná.


Rozhledna Šance v Jakubčovicích
a zimní hvězdná obloha s kometou

Rozhledna Šance v Jakubčovicích u Opavy a zimní hvězdná obloha s kometou C/2014 Q2 (Lovejoy), která byla viditelná na tmavé mimoměstské obloze i bez dalekohledu pouhýma očima jako malá rozmáznutá hvězda (nejzelenější objekt na snímku, vpravo nahoře od pravého rohu střechy).

Zimní mléčná dráha

Temná prachová mračna a miliony slabých hvězd tvořící mléčnou dráhu, ve které žijeme. Uprostřed snímku mírně vpravo je také viditelná červeně zbarvena difůzní mlhovina NGC 1499 s názvem California.

Orion za stromem

Jedny z nejkrásnějších zimních souhvězdí - Orion se svou nádhernou velkou mlhovinou, kterou můžete vidět naším dalekohledem a Býk s Plejádami.


Velká mlhovina v Orionu

Jeden ze skvostů zimní hvězdné oblohy.

Jasná kometa z Beskyd!

Kometa C/2014 Q2 (Lovejoy) fotografovaná 13.ledna 2015 z Beskydského centra tmavé oblohy.

Západ Slunce

Nádherný západ Slunce 26.12.2014.

Zpět na úvod

TOPlistSpolupracujeme:


© 2017 Centrum tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256