Aktuálně Prohlídky Dárkové poukazy Školy Dětské tábory Fotografie Výzkum Kontakt

Pozorování Měsíce dalekohledem

Už jste viděli zblízka Měsíc velkým hvězdářským dalekohledem? Přijeďte se podívat do Centra tmavé oblohy v Beskydech večer 25. září - 8. října 2017. Díky nadmořské výšce téměř 900 m a velké vzdálenosti od měst ho uvidíte tak, jak ho v blízkosti města vidět nelze - krásně ostře a detailně s množstvím podrobností na jeho povrchu.

Domy a silnice ve městech totiž vyzařují v průběhu večera velké množství tepla, které nasbíraly díky slunečnímu svitu během dne. Tyto stoupající teplé proudy vzduchu způsobují ve městech a blízkostech měst výrazné chvění a rozmazávání obrazu v dalekohledu při použití velkých zvětšení. Centrum tmavé oblohy se však nachází uprostřed Beskyd, kolem jsou jen louky a lesy. Obraz je tedy mnohem klidnější a ostřejší, je možné použít větší zvětšení a vidět povrch Měsíce mnohem detailněji.


Co dalšího můžete vidět v Centru tmavé oblohy?Nepropásněte polární záři, jasnou kometu, "padající hvězdy" a další zajímavé úkazy.
Upozornění e-mailem a sms zprávou.
Váš e-mail:Mobilní telefon:Prohlídky hvězdné oblohy začínají nyní v 19:00 hodin,
probíhají každý večer za příznivého počasí.
Prohlídka trvá 2 hodiny.

Nutná rezervace!Začátek prohlídky, vstupné, rezervace
Tento měsíc v Centru tmavé oblohy
Počasí v Centru tmavé oblohy
Reakce našich návštěvníků
Dárkové poukazy
Zpět na úvodSpolupracujeme:
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


© 2017 Centrum tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256