AKTUÁLNĚ PROHLÍDKY DÁRKOVÉ POUKAZY ŠKOLY TÁBORY FOTOGRAFIE VÝZKUM KONTAKT

Za mléčnou dráhou, hlubokým vesmírem, hvězdokupami a mlhovinami co nejdál od měst

Už jste viděli mléčnou dráhu klenoucí se přes celé nebe, daleko od rušivých světel měst? Pokud ne, přijeďte se podívat do Centra tmavé oblohy. Díky velké vzdálenosti od rušivých světel měst je Centrum tmavé oblohy v Beskydech naprostým unikátem a zároveň jediným místem v celé ČR, kde probíhají prohlídky hvězdné oblohy velkými astronomickými dalekohledy na takto vyjímečném hvězdnatém místě každý večer za příznivého počasí a to v nadmořské výšce téměř 900 metrů, tedy nad vrstvou smogu, prachu, oparu či mlhy, která se nachází dole v údolích.

Velkými astronomickými dalekohledy u nás můžete vidět do vzdálených hlubin vesmíru a obdivovat krásu mohutných hvězdokup tvořených statisíci hvězdami a nádherných mlhovin nejrůznějších tvarů a velikostí - pozůstatků po starých zanikajících hvězdách.


Kdy se přijet podívat?

Nejbližší termíny vhodné pro pozorování objektů hlubokého vesmíru jsou 7. - 22. listopadu 2017.Prohlídky hvězdné oblohy začínají v prosinci v 18:00 hodin.
22.12.2017 - 2.1.2018 začínáme již v 17:00 hodin!
Prohlídka trvá 2 hodiny.

Nutná rezervace!Nepropásněte polární záři, jasnou kometu, "padající hvězdy" a další zajímavé úkazy.
Upozornění e-mailem a sms zprávou.
Váš e-mail:Mobilní telefon:Začátek prohlídky, vstupné, rezervace
Tento měsíc v Centru tmavé oblohy
Počasí v Centru tmavé oblohy
Reakce našich návštěvníků
Dárkové poukazy
Zpět na úvodSpolupracujeme:
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


© 2017 Centrum tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256