AKTUÁLNĚ PROHLÍDKY DÁRKOVÉ POUKAZY ŠKOLY TÁBORY FOTOGRAFIE VÝZKUM KONTAKT

Počasí


Předpověď na příštích 48 hodin.


Pozor!

Pokud máte rezervaci na večerní prohlídku hvězdné oblohy, budeme Vás o stavu počasí a případném zrušení prohlídky informovat sms zprávou v podvečerních hodinách. Nikdy však tato informace není 100%, jsme na horách, počasí se může rychle změnit, zlepšit nebo také zhoršit.

Počasí v létě: Nenechte se odradit letními bouřkami a deštěm, který se často vyskytuje v odpoledních hodinách z horka. Po západu Slunce se v důsledku ochlazování mraky rychle rozpadávají a obloha se v průběhu večera často zcela vyjasní. I v létě zde teplota v noci může klesnout až k 10°C, mějte tedy s sebou pro jistotu vždy po ruce teplejší oblečení (bundu s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty, plnou obuv). Právě chladnější počasí je mnohem příznivější pro průzračný vzduch, nebe je pak plné hvězd a zážitek z pozorování mnohem větší, pokud jste však dobře oblečeni.

Počasí v zimě: Díky nadmořské výšce téměř 900 m n. m. se často nacházíme nad mlhou a mraky. Ačkoliv jsou ve městech a údolích pod námi mlhy, nízká inverzní oblačnost, mrholí nebo je smog či špinavá zaprášená obloha, zde nahoře v Centru tmavé oblohy bývá často naopak nádherně slunečno/hvězdnato a čistý průzračný vzduch. Nenechte se tedy odradit nepříznivým počasím ve městě. Vzdálená údolí topící se v mlze a vrcholy hor vyčnívající nad mraky, které jsou zlehka nasvíceny Měsícem, nad tím vším spousta hvězd - to je naprosto kouzelný pohled.Dole v údolích mlha a mraky, nahoře v Centru tmavé oblohy jasno.


Webkamera

Aktuální situaci si můžete ověřit na naší web kameře.

- připravuje seZačátek prohlídky, vstupné, rezervace
Tento měsíc v Centru tmavé oblohy
Počasí v Centru tmavé oblohy
Reakce našich návštěvníků
Dárkové poukazy
Zpět na úvod

TOPlistSpolupracujeme:
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


© 2014-2018 Centrum tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256