Aktuálně | Prohlídky hvězdné oblohy | Program pro školy | Dětské tábory | Fotografie | Timelapse | Výzkum | Kontakt

Počasí


Předpověď na příštích 48 hodin.Výhled na další období

zeleně jsou vyznačeny večery vhodné pro návštěvu Centra tmavé oblohy
(neustále se zpřesňuje)


Pozor!

Pokud máte rezervaci na večerní prohlídku hvězdné oblohy, budeme Vás o stavu počasí a případném zrušení prohlídky informovat sms zprávou v podvečerních hodinách. Nikdy však tato informace není 100%, jsme na horách, počasí se může rychle změnit, zlepšit nebo také zhoršit.

Počasí v létě: Nenechte se odradit letními bouřkami a deštěm, který se často vyskytuje v odpoledních hodinách z horka. Po západu Slunce se v důsledku ochlazování mraky rychle rozpadávají a obloha se v průběhu večera často zcela vyjasní. I v létě zde teplota v noci může klesnout až k 10°C, mějte tedy s sebou pro jistotu vždy po ruce teplejší oblečení (bundu s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty, plnou obuv). Právě chladnější počasí je mnohem příznivější pro průzračný vzduch, nebe je pak plné hvězd a zážitek z pozorování mnohem větší, pokud jste však dobře oblečeni.

Počasí v zimě: Díky nadmořské výšce téměř 900 m n. m. se často nacházíme nad mlhou a mraky, proto je zde často tepleji, než dole ve městech a údolích. Ačkoliv jsou ve městech a údolích pod námi mlhy, nízká inverzní oblačnost, mrholí nebo je smog či špinavá zaprášená obloha, zde nahoře v Centru tmavé oblohy je pravděpodobně naopak nádherně slunečno/hvězdnato a čistý průzračný vzduch. Nenechte se tedy odradit nepříznivým počasím ve městě. Obloha nad mraky je naprosto úžasná díky suchému průzračnému vzduchu. Vzdálená údolí topící se v mlze a vrcholy hor vyčnívající nad mraky, které jsou zlehka nasvíceny Měsícem, nad tím vším spousta hvězd - to je naprosto kouzelný pohled.
Horký čaj na zahřátí u nás dostanete v průběhu prohlídky zdarma.Dole v údolích mlha a mraky, nahoře v Centru tmavé oblohy jasno.


Webkamera

Aktuální situaci si můžete ověřit na naší web kameře.

- připravuje seZačátek prohlídky, vstupné, rezervace
Tento měsíc v Centru tmavé oblohy
Počasí v Centru tmavé oblohy
Reakce našich návštěvníků
Dárkové poukazy
Zpět na úvod

TOPlistSpolupracujeme:
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


© 2017 Centrum tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256