AKTUÁLNĚ PROHLÍDKY DÁRKOVÉ POUKAZY ŠKOLY TÁBORY FOTOGRAFIE VÝZKUM KONTAKT

Přijedeme do vašeho dětského tábora, školy v přírodě, adaptačního kurzu...

Večerní prohlídky hvězdné oblohy nebo denní pozorování Slunce pořádáme také v dětských táborech, školách v přírodě, adaptačních kurzech, lyžařských kurzech či jiných soustředěních, během ozdravného pobytu apod. Navštívit vás můžeme kdekoliv v ČR. Přivezeme s sebou náš dalekohled s pomocí kterého mohou děti na vlastní oči vidět a poznat mnoho krás ukrytých v hlubinách vesmíru.

Pro případ nepříznivého počasí máme připraven náhradní program, který probíhá formou projekce, výkladu, diskuze a dotazů, včetně ukázky dalekohledu. Děti zjistí, jak hvězdářský dalekohled funguje, shlédnou ukázky objektů, které jsou na noční obloze viditelné a dozví se spoustu zajímavostí. Projekční techniku přivezeme s sebou také.


Rezervace:

Pro rezervaci a dotazy využijte prosím e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz nebo tel.: 603 594 256.
Uveďte prosím termín, místo konání vaší akce, orientační počet účastníků (dospělí/děti) a telefonický kontakt.
Účastnický poplatek (orientační, dle počtu dětí): 50,-Kč/žáka (učitelé zdarma).

Více o večerech pod hvězdami
Více o pozorování Slunce


Školy v přírodě a dětské tábory také přímo v Centru tmavé oblohy

Pokud ještě nemáte pro vaši školu v přírodě nebo dětský tábor vybráno místo, doporučujeme zvolit přímo Centrum tmavé oblohy v Beskydech, které je ideálním místem pro pobyt dětí/žáků v klidném čistém prostředí horského hřebene v nadmořské výšce 870 metrů s úžasným výhledem do okolní krajiny, na vrcholy Malé Fatry a Tater. V Centru tmavé oblohy budete mít navíc díky nadmořské výšce a velké vzdálenosti od rušivého osvětlení výhodu absolutně nejlepší viditelnosti hvězdné oblohy bez překážejících budov a stromů. Takovou hvězdnou oblohu nenajdete nikde jinde v okolí.

Více o ubytování v Centru tmavé oblohy


Ukázky fotografií z našich akcí


Spaní ve škole - ZŠ v Třinci. Večerní program pro žáky jsme zaměřili na pozorování jasných objektů jako je Měsíc, planety, hvězdy a barevné dvojhvězdy. Nezapoměli jsme samozřejmě také na ukázku souhvězdí laserovým ukazovátkem.
Začátek prohlídky hvězdné oblohy ve škole v přírodě na chatě Ostrá a společné foto s naším dalekohledem ještě před setměním (trochu jsme si přisvítili červeně).

Velký vůz s "padající hvězdou".

Chata Ostrá a nebe plné hvězd.


Mladým začínajícím golfistům jsme zpestřili večer po jejich tréninku v areálu hotelu Golf v Ostravici.

Děti a jejich doprovod pod světlem zářícího Měsíce na konci večerního pozorování školy v přírodě nad chatou Švarná Hanka.

Měsíc zblízka dalekohledem.


Začátek večera v dětském táboře na chatě Mečová ještě před úplným setměním...

...a na konci pozorování. To už byla mnohem větší tma.

Účastníci večera u našeho dalekohledu v areálu penzionu Sluníčko v Ostravici.


Náhradní program

V případě nepříznivého počasí probíhá náhradní program, který děti seznámí formou projekce s hvězdnou oblohou a objekty, které je možné na skutečné obloze vidět. Děti se také mají možnost seznámit s tím, jak astronomický dalekohled funguje, prohlédnout si ho a samozřejmě se zeptat na vše, co je zajímá.

Po krátkém úvodu se děti ubytované na chatě Švarná Hanka seznámily se základní orientací podle hvězd na obloze, nalezením Velkého vozu, hvězdy Polárky a tedy směru k severu.

Se zaujetím poslouchali výklad, sledovali projekci zajímavých obrázků a krásných fotografií a někteří dokonce doplňovali povídání svými zkušenostmi. K prozkoumání byl také k dispozici náš dalekohled.

Na závěr se dostalo také na celou řadu nejrůznějších dotazů zvídavých dětí.


Dalekohled, který se sám otáčí za hvězdami

Během povídání o hvězdách děti viděly kromě množství zajímavých fotografií vesmírných objektů také dalekohled, který se sám otočí na požadovaný vesmírný objekt a po té jej dokáže sledovat.

Jako v letním kině

Táborové "letní kino", které jsme pro děti společně s vedoucími tábora připravili, nakonec nebylo potřeba využít - počasí se umoudřilo, děti se přesunuly k dalekohledu a objevovali dosud nepoznané v hlubinách vesmíru.

O hvězdách na Hotelu Čarták

Na konci povídání o vesmíru se nejen děti, ale také dospělí podívali na dalekohled zblízka, aby zjistili, jak takový astronomický dalekohled funguje.

Více o ubytování v Centru tmavé oblohy
Více o večerech pod hvězdami
Více o pozorování Slunce

Zpět na úvod

TOPlistSpolupracujeme:
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


© 2014-2018 Centrum tmavé oblohy - Beskydy, www.hvezdarna-beskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz, tel.: +420 603 594 256